Béres Dávid - életviteli tréner és tanácsadó

Hívj bizalommal! +36202530289

Szolgáltatások

A testi és mentális egészséghez a változáson keresztül vezet az út. 

Ha úgy érzed, hogy elakadtál az életedben, úrrá lett rajtad a szorongás, vagy éppen csak tovább szeretnél fejlődni, segítő tanácsadásra lenne szükséged, várlak szeretettel. 

Az alábbi területeken tudok segíteni:

 

-stressz kezelés (kontroll és tudatos irányítás)
-új perspektívák és gondolkodásmód kialakítása
-elfogadás és elengedés
-személyiség fejlesztés és fejlődés
-önismeret, önkontroll fejleszése
-önmegvalósítás
-párkapcsolati problémák
-veszteség feldolgozás
-anyagi helyzet helyes kezelése
-szociális kapcsolatok fejlesztése, ápolása
-egészségtudatosság

 

Mindennapi stressz helyes kezelése

A stressz része mindennapi életünknek. Vészhelyzet hatására egy természetes reakció indul be a szervezetben. Ennek a nemes feladata, hogy megvéd minket a külső vagy belső hatásoktól és felkészít minket az új kihívásokra. Akkor jelenik meg az életedben, ha valamilyen komfort zónánkon túli megtapasztalásod van. Valamilyen izgalmat élsz át, mentális szinten hat rád, és nagyobb teljesítményre sarkal, viszont ha sokáig stresszes állapotban vagy, később már kimerültséghez vezet és szorongás lesz úrra rajtad.

A pszichológia szerint, bármi kiválthatja a stresszt. Adott szituáció, új élethelyzet, munka, iskola, családon belüli konfliktus, párkapcsolati problémák vagy pusztán egy mindennapi bevásárlás. 

Azonban ha a stressz tartósan, hosszabb ideig áll fent, vagy túlzottan magas szinten van jelen, az káros hatással lehet a fizikai és mentális egészségedre. A hosszú távú stressz kapcsolódhat szívbetegségekhez, alvászavarokhoz, emésztési problémákhoz, szorongáshoz vagy depresszióhoz. Fontos azonban megérteni, hogy a stresszkezelés sokféle módon lehetséges, és léteznek hatékony technikák és stratégiák annak csökkentésére és kezelésére. Ilyenek lehetnek a relaxációs gyakorlatok, a szociális támogatás igénybevétele, az időbeosztás és prioritások megállapítása, valamint az egészséges életmód, beleértve a rendszeres testmozgást és az egészséges táplálkozást.

Minden betegség kialakulása visszavezethető lelki okokra. Pszichoszomatikus tüneteket vált ki, amihez már szakember segítségét kell kérni.

Pl: Munkahelyi stressz, teljesítmény zavarok, versenyfutás az idővel, nem tudsz lazítani. Türelmetlenség megjelenése. Burn out – kiégés tünetek jelenhetnek meg.

 

Szorongás

Egy olyan állapot vagy érzés, amikor belső nyugtalanság fog el minket. Gyakran feszültek, izgatottak, érzékenyek vagyunk valami miatt. Ez is egy természetes reakció, bizonyos stresszes helyzetekben vagy kihívásokkal szemben, s időnként bizonyos gyakorisággal tapasztalhatjuk.


Eredményes önismeret- és személyiségfejlesztés

Az önismeret, az önmagad felé irányuló tudatosság és megértése a saját érzéseidnek, gondolataidnak, jellemednek, képességeidnek és viselkedésednek. Ennél fogva rájössz az erősségeidre és gyengeségeidre. Felismered a saját értékeidet, új célkitűzések jelennek, ami nagyfokú megértéssel társul. Így az önismeret fontos eszköz a személyes fejlődésedben és az életben való boldogulásodban. Segít abban, hogy jobban megismerd önmagad, és ezáltal hatékonyabban tudjál döntéseket hozni és elérni életcéljaidat.

A személyiségfejlesztés egy folyamatos, életen át tartó folyamat. Önmagadat megérted, folyamatosan tanulsz és növekszel. Ennek következtében megismered fejlődési lehetőségeidet. Ráláthatsz mások viselkedésére is, valamint az életed hatékony és gördülékeny lesz, s kevesebb elakadásokkal fogsz találkozni a mindennapokban.
Ez a belső folyamat belső értéket teremt önmagadban. A személyiséged különböző jellemzőit, tulajdonságait és képességeit tudatosan fejlesztjük közösen. Így növekszik az érzelmi intelligenciád, javul a kommunikációs készséged. Új konfliktuskezelési módszereket sajátíthatsz el, így fejlődik a szociális kompetenciád. 


Személyiséged fejlődésével javul a teljesítményed és hatékonyságod, s az életminőséged előremozdul. 
Ezzel a folyamattal támogatod önmagadat, de szükséges keményen szembenézni saját magaddal. Közben önmagadat újra felfedezheted, erősségeidet és gyengeségeidet új nézőpontból láthatod. Támogatásommal segítelek abban, hogy új módszerekkel jobban kihasználd a belső potenciálodat és képességeidet.


Család- és párkapcsolat fejlesztése

Úgy érzed romokban a kapcsolatod? Nem találod önmagad vagy a párodtól, családtagodtól eltávolodtál? 

Krízishelyzettel találod szemben magad? Nem találod a megoldást?

A családi és párkapcsolatok mindenki számára egy érzékeny terület. Mindenki a saját „kis” világában nőtt fel, gyermekkortól kezdve. De nem biztos, hogy helyes dolgokat tanultál meg a konfliktusok kezelésében. 

Ahány család vagy pár, annyiféle élethelyzet alakul ki belőle. Meg kell vizsgálni az elakadásokat, helyzeteket, szituációkat. Mi, miből alakult ki, fejlődött ki. Valami már automatikusan generálódik tovább, s tovább. 

Összetett folyamatok eredménye a kapcsolatok rendszere, aminek kibontásában a segítségedre lehetek. 

Új perspektívák és gondolkodásmód kialakítása 

Az új perspektívák és gondolkodásmód kialakítása rendkívül fontos lehet személyes fejlődésünk és az élet különböző területein való előrehaladásunk szempontjából. 


Kedvenc idézetemből indulnék ki:
"Nem lehet megoldani problémákat ugyanazzal a gondolkodásmóddal, amivel csináltuk őket."
/Albert Einstein/

Hogy az életben előre tudjál haladni, s az új lehetőségeket felfedezd, mindig új gondolkodásmódot kell bevezetni. Ha nem így teszel, a lehetőségeid beszűkülnek. De miért? Ekkor az elme bekapcsol, és kombinál, számol, összehasonlít. Az Ego hozzá társul és rombol. 

Az új dolgokat, lehetőségeket, megoldásokat így már nagyon nehezen lehet észre venni.

Ez egy útvesztő is lehet, egy labirintus. A helyzetet külső segítséggel lehet könnyen és hatékonyan megoldani. 

Érdemes külső forrásokat, segítséget igénybe venni. A tájékozottság, tudásod bővítése rendkívül fontos. Új információk és szempontok megismerése segíthet kibővíteni a látókörödet, s jobban megismerheted a saját magad működését és a világról alkotott addigi ismereted bővülni fog.

Arra bátorítalak, hogy kérdőjelezd meg saját gondolataidat és hiedelmeidet. Merj egészségesen és tisztán gondolkodni. Vizsgáld meg, hogy egy helyzetben vannak-e alternatív megközelítések vagy nézőpontok.

Kreatívan állj hozzá a dolgok menetéhez. Az új kreatív tevékenységek segíthetnek abban, hogy másképp gondolkozzunk és új ötleteket hozzunk létre. 

Merjünk kilépni a komfortzónánkból és vállaljunk kihívásokat. Az új kihívásokkal való szembesülés új megközelítéseket és gondolkodásmódokat eredményezhet.

Ennek kialakítása saját magunkban időbe telhet és némi erőfeszítést igényelhet. De segíthet abban, hogy nyitottabbak legyünk az új lehetőségekre és jobban megértsük önmagunkat és a világot.


Elfogadás és elengedés

Gyakran a két fogalmat az életünk során nem jól használjuk, vagy csak felszínesen. Kit hogyan fogadsz el? Jót vagy rosszat tett veled? 

Művészet vagy Tudatosság? Ha mű, akkor a belsőprobléma még nem oldódott meg, s ekkor mesterkélt lehet az elfogadás, s nem jól használod. Nincs benne természetesség. 

Ha tudatosan használod, akkor gördülékenyen és könnyedén kell mennie. S belül már tudod, hogy elfogadtad, s elengedted.
Nehéz e két fogalom, komoly belső felismerést, önismeretet és önfejlesztést kíván önmagadban.

Az elfogadás és az elengedés két olyan kulcsfontosságú fogalom, amelyek segíthetnek az élet különböző területein, különösen a pszichológiai jólét és az emocionális egészség szempontjából. Ezek a fogalmak gyakran kapcsolódnak egymáshoz, és fontosak lehetnek az életünkben előforduló változások és kihívások kezelésében.

Az elfogadás segíthet csökkenteni a stresszt és az érzelmi szenvedést, valamint lehetővé teszi számodra, hogy jobban tudjál alkalmazkodni a változásokhoz és megbirkózni az élet kihívásaival.

Az elengedés felszabadító lehet, és lehetővé teszi számodra, hogy továbblépj az életben, és megnyiss egy utat az új lehetőségek és élmények felé.